Kremsa Digital

Ako ušetriť marketérovi čas pri nastavovaní reklamy na Facebooku

14.02.2019

Čítate o rôznych fintách, ako sa vo svete online reklamy zdokonaliť a nič extra vám tieto rady v realite neprinášajú? Je čas vytiahnuť zajaca z klobúka, ktorý sa dá na rozdiel od “kvázi rád” a tipov aj aplikovať do praxe a je použiteľný pre každého. Boosterberg je nástroj na podporu príspevkov na Facebooku, ktorý vie výrazne ušetriť marketérom čas a optimalizovať rozpočet na reklamu. O jeho výhodách nám porozprával marketingový manažér našej agentúry Peter Miškovič.

Na čo slúži Boosterberg?

Boosterberg vie uľahčiť prácu s plateným propagovaním príspevkov na Facebooku. Každá Facebook stránka, ktorá vytvára príspevky, chce, aby sa tieto príspevky zobrazovali čo najväčšiemu počtu relevantných užívateľov na Facebooku. Facebook ale zásah takýchto príspevkov veľmi obmedzuje. Chce, aby stránky za zobrazovanie ich príspevkov platili.

Čím má Facebook stránka väčší počet fanúšikov, tým nižší percentuálny zásah majú jej príspevky. To znamená, že u veľkých stránok s niekoľko stotisícami fanúšikov sa zobrazí Facebook príspevok iba okolo 4-5% fanúšikom danej stránky. Ak chce stránka, aby videlo príspevok viac ľudí, musí si za to zaplatiť a príspevok podporiť platenou reklamou tzv. boosting.

Niektoré Facebook stránky produkujú aj niekoľko príspevkov denne a to znamená stále dookola vyklikávať tú istú reklamu na podporu príspevkov. Boosterberg urobí to, že túto reklamu vykliká za vás. Tým pádom nemusíte strácať čas robením toho istého úkonu deň čo deň.     

Ako to funguje?

Boosterberg je vlastne crawler, ktorý konštantne sleduje danú Facebook stránku a monitoruje príspevky na stránke. Ty mu povieš, choď na túto a túto stránku a sleduj toto a toto a on potom chodí a vyhodnocuje, či má podľa toho, čo si mu povedala, spustiť boostovanie alebo ho zastaviť.

Ak vyhodnotí, že daný príspevok spĺňa predvolené podmienky na boostovanie, vytvorí reklamu na daný príspevok, ukazuje ju ľuďom, ktorých si mu tiež vopred zadefinovala. Potom opäť kontroluje príspevok a reklamu zastaví hneď, ako zistí, že sa splnili podmienky na zastavenie reklamy.  

To znie fajn. Ako to celé prebieha?

Priebeh nastavenia Boosterbergu sa môže zdať na prvý pohľad ako niečo zložité, ale keď človek pochopí, o čo tam ide, je to pomerne jednoduché. Na stránke www.boosterberg.us si vyberieš FREE TRIAL, vyplníš, čo treba a presunieš sa do appky (podotýkam, že treba mať prístup na existujúcu Facebook page a reklamný účet cez váš Facebook profil, ktorým sa registruješ). V appke si najprv vyklikáš cielenie reklamy, ktoré kopíruje nastavenie vo Facebook Ads Manageri. Potom si vyklikáš podmienky pre spustenie boostovania a podmienky pre zastavenia boostovania. Voilá. 

Komu tento nástroj dáva najviac zmysel?

Každému, kto už momentálne podporuje svoje príspevky platenou reklamou alebo iba vytvára príspevky a čuduje sa, prečo ich vidí iba tak málo ľudí. Najviac sa ale nástroj oplatí veľkým stránkam, ktoré vytvárajú príspevky na dennej báze. Prípadne keď chce marketér stránky optimalizovať svoj rozpočet a získať čo najlepšie výsledky za čo najmenej peňazí.  

Ako to myslíš?

Tým, že Boosterberg funguje ako automatický nástroj, ktorý monitoruje úspešnosť príspevkov v reálnom čase, je možné sa vyhrať s nastavením podmienok na boostovanie a nechať tak podporovať iba dobré príspevky. Ak je príspevok dobrý, ľudí viac angažuje a viac naňho reagujú. Facebook chce práve takéto príspevky zobrazovať svojím užívateľom čo najviac a tým pádom vám zníži cenu za reklamu. Tým, že vám zníži cenu za reklamu viete ukázať za rovnako veľa peňazí príspevok väčšej skupine užívateľov. Preto je optimálne čakať na dobrý príspevok, ktorý sa bude ľudom páčiť viac ako všetky ostatné a ten potom podporiť. To presne dokáže Boosterberg. Dokáže zistiť, ktorý príspevok je dobrý a tomu potom pričlení viac peňazí na podporu z tvojho rozpočtu.    

Aký je hlavný cieľ marketéra, ktorý sa rozhodne používať Boosterberg?

Cieľ by mal byť ušetriť čas a zefektívniť podporu príspevkov platenou reklamou. To znamená podporovať reklamou naozaj iba také príspevky, ktoré sa ľuďom páčia najviac a teda vedia vytvoriť pre stránku alebo firmu väčšiu hodnotu.

Znie to jednoducho, kde je háčik?

Háčik tam nie je. Pre tých, ktorí s Boosterbergom iba začínajú, ponúkame one-on-one podporu s nastavením. To znamená, dohodneme si s klientom stretnutie, či už osobné alebo online, pozrieme sa na to, čo robí a čo potrebuje a potom spoločne nastavíme podmienky v Boosterbergu. Neváhajte nás kontaktovať https://www.kremsa.sk/kontakt/.

Naše aktivity v oblasti správy sociálnych sietí nájdete na https://kremsa.sk/service/social-networks/.
Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia