Kremsa Digital

Čo je Clubhouse? Ako funguje a ako sa do nej viete dostať?

28.01.2021

Na Facebook chodíme kvôli textom, na Instagrame nájdeme krásne fotky a na Tik Toku nás zabavia videá. Bolo len otázkou času, kedy príde sociálna sieť, ktorá sa zameria na audio, teda hlas. A tak vzikol Clubhouse.

Na čo Clubhouse slúži?

Clubhouse je platforma, v ktorej prebiehajú diskusie, rozhovory či rôzne meetingy a panely. Je ako virtuálne stretnutie, párty či konferencia, len bez videa. V aplikácii si môžu užívatelia vytvárať vlastné miestnosti – tzv. Rooms. Do tých sa môže pridať ktokoľvek a počúvať, o čom sa tam hovorí.

Slovo, resp. možnosť hovoriť majú primárne tí užívatelia, ktorú miestnosť vytvorili, no ktokoľvek sa môže prihlásiť a je na moderátorovi, či mu umožní sa vyjadriť.

V čom je Clubhouse unikátny?

Všetko prebieha v reálnom čase. Jednotlivé diskusie sa nikde neukladajú, pokiaľ ich nestihnete, máte smolu. Zatiaľ v aplikácii nie je tak veľa užívateľov, takže notifikácie oznamujú každú novú miestnosť, ktorú založí niektorý z vašich kontaktov.

Jednotlivé Rooms, resp. diskusie si už viete naplánovať aj dopredu, na presne určený čas. Rovnako vám kalendár v aplikácii ukazuje naplánované rozhovory vašich kontaktov.

Pre koho je Clubhouse určený?

Pre každého, kto má záujem sa aktívne zapájať do diskusií na témy, ktoré ho zaujímajú alebo ich len pasívne počúvať. Už teraz sú v aplikácii rôzne celebrity, športovci a verejne známi ľudia. Môžete teda v priamom prenose počúvať vášho obľúbeného spisovateľa, komika, či motivačného spíkra.

Tento spôsob okamžitej reakcie s publikom je výborný pre rôzne školenia, meetingy, konferencie, diskusné panely či malé skupiny. Je tiež ideálna pre networking a záskavanie nových kontaktov na ľudí, s ktorými by ste sa v bežnom živote asi len ťažko prepojili.

Ako sa do Clubhouse dostanete?

V tomto momente je aplikácia určená len pre používateľov iPhonov a funguje na pozvánky. Ak sa chcete dostať dnu, musí vás pozvať niekto, kto už je zaregistrovaný. Podmienkou je, aby mal uložené vaše telefónne číslo v kontaktoch v telefóne.

Každý nový užívateľ má však len dve pozvánky, preto si dobre rozmyslí, koho pozve. Existuje aj možnosť, že si aplikáciu stiahnete do telefónu a zapíšete sa do waiting listu. Vašim kontaktom vnútri aplikácie príde notifikácia, že ste sa zapísali do waiting listu a môžu vašu žiadosť schváliť.

Idete do toho?

Zaujalo vás to? Vyskúšate túto novú sociálnu sieť? Alebo ste ju už vyskúšali? Dajte vedieť ako sa vám tam páči.

Ak potrebujete pomoc so sociálnymi sieťami, napíšte nám, radi vám pomôžeme, poradíme a odporučíme, ktorá sociálna sieť je pre vás vhodná.

Veronika koordinuje developerské a marketingové projekty a zo všetkého najradšej pripravuje stratégie a plány. Aj v bežných veciach sa snaží vždy nájsť nový uhol pohľadu a prepájať jednotlivé súčasti tak, aby tvorili zmysluplný celok. Popri práci sa neustále vzdeláva, hrá v divadle, veľa číta a práve vydala svoju druhú knihu. Napíšte jej na vboskova@kremsa.com a na clubhouse ju nájdete ako @veronikaboskova

Komentáre


Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia