Kremsa Digital

Môj prvý týždeň v Kremsa Digital

31.10.2018

Ísť na pohovor nepripravená, spĺňať polovicu kritérií a dúfať, že mi to prejde, hraničí s drzosťou. Odvážnym patrí svet a tak som zaparkovaná v digitálnej agentúre, plnej profíkov na performance marketing a development webových a mobilných riešení. Takto vyzeral môj prvý týždeň.

Pondelok – štart kariéry

Vravím si, že napíšem do Kremsa, lebo mi občas na FB vyskočí reklama na zaujímavé pracovné ponuky. Freelancer je fasa, nepravidelný príjem menej. Bum! Hľadá sa content špecialista. Neviem, či som špecialista, ale viem, čo je content. Robím s ním. Priznám farbu a idem do toho. Tu som dobrá, tam príliš nie, každý je dobrý v tom, čo trénuje. Priznám aj, že online neviem, hoci sa hlásim do digitálnej agentúry. Trochu sa hanbím, ale posielam. O hodinu call, vo štvrtok idem na pohovor. Majú nejak naponáhlo, ale na dobré sa oplatí počkať, myslím si skromne. Alebo si budem ďalej plávať svetom aj bez nich, písať články, blogy a učiť jogu ako doteraz.

Štvrtok – pracovný pohovor

Nacupkám do agentúry, ktorú mám 70 metrov od domu. Privítanie vlažné, ale bod navyše za okamžitú tykačku. Títo chlapci sú mi hneď sympatickí, hoci ich vidím prvýkrát (a možno aj posledný) v živote. V rebríčku dobrých dojmov idú prudko hore, lebo si asi myslia, že som mladšia. Alebo je dôvod úplne prozaický – v reklamnej brandži si prosto tykajú všetci a tak len klopím zrak a snažím sa odpovede triafať čo najlepšie. Čiže z voleja, lenže nie celkom do cieľa. Nedarí sa mi to a neustále rozmýšľam, čo neviem a ako z toho vyjdem von s úctou a či ich nenudím. Hovorím si, keď ich aspoň raz rozosmejem, zlepším im deň, hoci k nim do tímu nenastúpim. Spoločné témy nachádzame rýchlo a hanbu si nerobím, ale chváliť sa asi digitálnymi skills nemôžem. Nevadí, naučia ma. Možno.

Piatok – prekvapko v pošte

Hneď na druhý deň mi v inboxe pristane e-mail, že sa dohodneme. Ako veľmi vážne to myslia zisťujem v pondelok, keď mi zriadia e-mailovú adresu, ktorú si hneď na prvý pokus zablokujem. Yes! Krásna vizitka pre človeka, čo má byť digi pozitív. To presne (ne)korešponduje s tým, čo som im tvrdila na pohovore, že sa rýchlo učím nové veci. Zavarila som si.

Utorok – prvý deň v office

Cítim sa ako Alenka v ríši divov. Pocity však nikomu nehovorím, vyjadrovať emócie v chalanskom kolektíve je drzosť. Tak to som ja. Nastajlovaná v ružových teniskách medzi mužmi v kancelárii, kde každé slovo navyše je zbytočne dlhé. Komplet mužské osadenstvo, poctivo klikajúce na myš + ja, klikajúca na čelo. Ale bacha! Krásna víla Kika ma nenecháva sama v tíme, plnom testosterónu a tak získavam nádej, že tu prežijem. Inak pekné priestory majú. Aj terasu.

By the way. Pri pracovnom stole leží miska s vodou. Aké milé – welcome drink! Sympatie. Agentúra je pet friendly, čo na mňa ako majiteľke maďarského stavača urobí dobrý dojem.

Streda – dobré správy

Teším sa. Vedia rozprávať, nielen keď idem na toaletu alebo do kuchynky. Polovicu síce nerozumiem, ale nadávky poznám. Konečne môžem slobodne nadávať aj ja. Interný humor milujem najviac, ale zatiaľ sa nezapájam, keďže sa riadim pravidlom správneho copywritera – keď nemáš čo povedať, radšej mlč.

“Alebo to môžeš napísať ako žena,” vysvetľuje mi trpezlivo kolega, keď rozoberáme prvý príspevok pre klienta, silno technicky orientovaného.

Štvrtok – prvé úlohy

Ctrl C a ctrl V ako streda, ibaže sa na mňa sypú digi informácie. Naučíš sa, Adela. Ani oni to nevedeli, myslím si, keď dávam neobratný slalom medzi dvadsiatimi oknami na monitore. Píšem blog a posty, čo mi celkom ide, snáď si to len nenamýšľam. Trochu si myslím, že im bude vadiť klopanie podpätkov a neustály chichot do dlaní.

Piatok – kancelárske vtipy

Nemlčím a občas sa vyjadrím, ak ma niečo tlačí v teniske. Občas trafím, už mi to ide lepšie ako na pohovore. Mám to. Humor je zrejme to, na čo stavím túto kartu. Niečo ma naučia a ja ich budem za to obdivovať, chváliť a zabávať. Alebo oni mňa.

Dnes – záver a odporúčania

Hoci som pôvodne agentúru nezvažovala, nie je vôbec na škodu sa odviazať a prijať niečo neznáme ako výzvu. Je cool vrhnúť sa do niečoho zo zvedavosti s tým, že vás v tom podporia. Už len preto, že sa posuniete a naučíte sa super nové veci od profíkov, ktorí vás naučia všetko, čo netušíte. Nevadí, že nespĺňate všetky kritériá do bodky, stačí, že máte talent na niečo, čo iní nevedia. Zvyšok sa naučíte. Ak vás láka online svet a nemáte odvahu sa pustiť do úplne nových vôd celkom sami, poďte k nám: https://www.kremsa.sk/kariera/

Adela

Komentáre


Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia