Kremsa Digital

Ako sa dá využiť technológia Webflow?

 

Webflow je redakčný systém, v ktorom môžete vytvoriť naozaj pôsobivé internetové stránky, ako bonus kompletne online na webe Webflow.com. Jednou takou je aj podstránka pre elektronický magazín Kalifornského Technologického inštitútu, ktorú sme nedávno dokončili. Tvorili sme podstránku elektronického časopisu Caltech a takto to dopadlo.

 

Čo je Webflow?

Vďaka nástrojom vo Webflow je možné nadizajnovať a spustiť kompletne celú webstránku (áno aj vrátane hostingu), bez toho, aby ste sa museli obťažovať s programovaním. Pokiaľ nerozumiete jazyku počítačov, je práve Webflow ten správny nástroj pre vás. Vďaka Webflow CMS systému môžete na váš web pridávať obsah, ako zaujímavý blog alebo pekný magazín a ešte k tomu aj s úplnou ľahkosťou.

Od náčrtov k hotovej webstránke

 

 

Na začiatku bola požiadavka klienta na nekompromisnú prispôsobivosť stránky rôznym zariadeniam a stránku bohatú na animácie a rôzne prechody. Výroba takejto stránky väčšinou vyžaduje prácu niekoľkých ľudí – grafika, animátora, copywritera a UX-UI dizajnéra, ktorí prídu s rôznymi návrhmi pre klienta. Následne po schválení musia pracovať spolu s web developerom na vytvorení jednotlivých častí stránky. Naprogramovať celú stránku úplne od začiatku je pomerne zložitý proces, ktorý je navyše finančne náročný a zaberie veľa času. Náš klient mal však deadline 10 dní, do ktorých potreboval stakeholderom predviesť už fungujúcu stránku. Naša agentúra stála pred značnou výzvou.

Bolo potrebné prísť na spôsob, ako v takom krátkom časovom rámci vyhovieť klientovi. Radi skúšame inovatívne postupy a preto sme sa rozhodli vyskúšať redakčný systém Webflow a na jeho grafický návrh použiť online nástroj Figma.com. Figma pomáha tímom vytvárať, testovať a dodávať lepšie návrhy od začiatku do konca, navyše tieto návrhy sa môžu ľahko zrealizovať v redakčnom systéme Webflow.

 

 

Rýchlosť, s akou sa dajú stránky aktualizovať, je pre mnohých našich zákazníkov veľmi dôležitá. To je to, čo môžeme zákazníkovi ponúknuť – odpovede na jeho otázky a iné dôležité informácie o firme, s ktorou chce spolupracovať. Webflow je veľmi flexibilný nástroj, ktorý umožňuje jednoduché vytvorenie stránky, upravenie rôznych prvkov na rôzne zariadenie s rôznymi obrazovkami, rýchle doplnenie či zmenu údajov.

„Webflow ma nechal robiť presne to, čo chcem. Žiadny dôvod vytvárať desiatky staging verzií, a pritom ešte komunikovať s programátorom kvôli zapracovaniu niekedy až triviálnej drobnosti,“ povedal o projekte jeden z členov agentúry Kremsa Digital Matúš Filip Hažlinský.

 

 

Pre koho je Webflow vhodný?

Webflow je kvalitný nástroj, ktorý by sme asi najľahšie opísali vetou: „Ak to vieš nadizajnovať, mal by si byť schopný to aj postaviť.“ Obrovské pozitívum oproti konkurencii je podrobne rozpracovaná online „škola“, tzv. Webflow University, ktorá vás naučí využiť všetok potenciál
Webflow a zároveň je veľmi dobre spracovaná do jednoduchých krokov s určitou dávkou humoru. No Webflow nemá len pozitívne stránky, medzi značnú nevýhodu môžeme zaradiť napríklad neexistujúcu lokalizáciu do slovenského či českého jazyka. Taktiež skutočnosť, že v systéme Webflow neexistujú pluginy a výber hotových dizajnov je pomerne malý. Podpora pluginov je pre začiatočníkov značne obmedzujúca a na niektoré náročnejšie veci je potrebný web developer, no na druhej strane prináša omnoho vyššiu bezpečnosť a jednoduchšie aktualizovanie systému.

 

 

 

Konečný výsledok

Podarilo sa nám doručiť projekt v rekordne rýchlom čase a vysokej kvalite. Stránka je o spojení síl dvoch študentov z rôznych odborov, ktorý s pomocou inštitútu a sponzorov dokázali objaviť nový prístup k liečení rakoviny. Pod dohľadom profesorov študent medicíny David Mittelstein viedol experimenty a študentka Erika Figueroa Schibber, ktorá sa po tomto projekte rozhodla riešiť inžinierske problémy do vesmíru zdokonaľovala koncept. Ak ste zvedavý, môžete si prezrieť stránku, ktorú sme okolo ich príbehu vytvorili, rovnako ako aj detaily zaujímavého príbehu týchto dvoch študentov naživo na adrese :

The Sound of Cancer

 

Máte radi inovácie a chceli by ste sa dozvedieť, čo môžeme urobiť pre vašu firmu? Napíšte nám na office_sk@kremsa.com a dohodnite si bezplatnú konzultáciu.

Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia