Kremsa Digital

Zrýchlite biznis pomocou AMP technológie

27.11.2018

Ak ste sa s týmto pojmom ešte nestretli, radi vám ho priblížime. AMP alebo Accelerated Mobile Pages je technológia od spoločnosti Google, ktorá umožňuje užívateľom internetu rýchlejšie zobrazovať webové stránky. Čo je v tejto dobe smartfónov mimoriadne výhodné riešenie, navrhnuté ako priama konkurencia k podobnej službe Instant Articles spoločnosti Facebook.

Viac ako polovica vyhľadávaní na stránkach Google.sk pochádza z mobilných zariadení. Z uvedeného faktu vyplýva, že firmy pochopiteľne hľadajú riešenie, aby práve ich stránka bola čo najlepšie prispôsobená pre mobilné zariadenia.

Čo na to expert

“Najskôr sme v Kremsa Digital prišli s riešením developovať stránky, aby sa celý obsah prioritne prispôsoboval mobilu a až potom desktopu, respektíve počítaču. Ale práve AMP prišlo od Google-u ako super výhodné riešenie. Hlavnou výhodou je, že v priemere AMP stránky používajú 10-krát menej dát pri načítavaní ako non-AMP stránky,” hovorí PHP developer Ing. Miloš Petkovič.

Prínos pre biznis

Pri vyhľadávaní cez mobil, Google dáva prednosť AMP stránkam, tým pádom získa webová stránka lepšie pozície. Okrem Google-u prijali túto technológia napríklad Bing, Baidu a Sogu z Číny, Yahoo z Japonska. Sociálne siete, ktoré už používajú AMP sú Twitter, Pinterest, LinkedIn. Túto technológiu si osvojili medzi prvými aj v New York Times. Na komerčnej platforme je to eBay či AliExpress.

AMP technológia bola ľahko prijatá v rôznych priemyselných odvetviach ako napríklad spravodajstvo a médiá, pridal sa aj sektor finančných služieb.

“Pre bežného užívateľa bude načítavanie stránok oveľa konzistentnejšie, rýchlejšie, a čo je najdôležitejšie, hneď uvidí obsah. Stránky budú výkonné na všetkých zariadeniach a distribučných platformách,” hovorí Miloš.

AMP má dosť funkcionalít, ktoré môžu ľudia vďaka nej využívať. Napríklad animácie, slidery, foto a video galérie. Postupne, keď sa odstránia v technológii aj tie najmenšie nedokonalosti, takto budú musieť fungovať všetky stránky, aby držali krok s konkurenciou.

Čo treba urobiť

Inštalovať netreba nič. Stránka s AMP technológiou začne fungovať už iba pridaním AMP knižnice do zdrojového kódu web stránky. Celkový vývoj stránky sa musí od začiatku riadiť pravidlami AMP technológie. S týmto vám vieme pomôcť vďaka naším developerom v Kremsa Digital. Neváhajte nás kontaktovať: https://www.kremsa.sk/sluzby/.

Komentáre


Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia