Kremsa Digital

KREATIVITA AKO KĽÚČOVÁ SÚČASŤ MARKETINGU

23.09.2022

Plné využitie automatizácie prostredníctvom dát a technológií môže byť dnes životaschopnou konkurenčnou výhodou a v spojení s kreativitou je to nesmierne efektívne. Keďže sa automatizácia stáva dostupnejšou a všadeprítomnou, kreatívny prístup k digitálnemu marketingu sa stal dôležitejší ako kedykoľvek pred tým, pretože nám poskytuje konkurenčnú výhodu.

šípka smerujúca hore

Kreatívny marketing vytvára taktiky na zlepšenie zákazníckej skúsenosti

Veľká časť spotrebiteľov pri zvažovaní nákupu dôveruje výskumom, štatistikám a sú to pre nich prínosné fakty. Avšak, cez dômyselný obsah, ako sú infografiky, videá a blogové príspevky, sa s väčšou pravdepodobnosťou získajú odkazy a zdieľania, a tým sa maximalizuje dosah značky. Preto je spojenie kreativity a dát kľúčové.

Ikona skupiny ľudí - Až 70 % spotrebiteľov uprednostňuje spoznávanie produktov a služieb prostredníctvom obsahu pred klasickou reklamou

Kreatívna marketingová stratégia bohatá na relevantný a pútavý obsah je jedným z najlepších spôsobov ako poskytnúť publiku zážitok, ktorý očakáva, a prezentovať svoju značku ako dôveryhodnú a inú. Koniec koncov, kreativita v marketingu je o pochopení potrieb vášho publika, vcítení sa do nich a o poskytnutí užívateľského zážitku. 

Kreativita zlepšuje riešenie problémov

Kreatívne riešenie problémov často pomáha vidieť výzvy z iného uhla pohľadu a premieňať ich na príležitosti. Kreativita v marketingu môže byť prospešná pre úspešné zvládnutie procesu riešenia problémov pomocou inovatívnych a nápaditých prístupov.

Hoci nájdenie nápadov, ktoré sú originálne a užitočné, môže trvať nejaký čas a úsilie, kreatívny pohľad na vec vám môže pomôcť rozšíriť váš dosah a vyriešiť problémy úplne novou cestou.

Vedeli ste že: - Spánok pomáha kreatívnym nápadom - Kreatívne typy ľudí sú väčšinou aj veľmi motivované do života - 72% ľudí má najkreatívnejšie nápady v sprche - Otvorenosť je kľúč ku kreativite

Správna marketingová kreativita je založená aj na dátach

Historicky sa marketingové rozhodnutia riadili minulými skúsenosťami a hypotézami. Dnes je však prostredie digitálneho marketingu o niečo zložitejšie. Firmy teraz môžu generovať vyšší predaj a efektívnejšie stratégie využitím veľkých dát a analýz. Správne údaje umožňujú presne vedieť, na koho by sme sa mali vo svojich marketingových kampaniach zamerať, odkiaľ pochádzajú a aké informácie s nimi najviac rezonujú.

Kreativita založená na dátach je základným procesom pri vytváraní personalizovaných správ pre zákazníkov – od ich prvej interakcie so značkou až po ich pripravenosť na nákup. Prijatím kreatívneho marketingového prístupu založeného na údajoch môžu digitálni marketingoví odborníci nielen poskytovať dokonalú zákaznícku skúsenosť, ale aj stimulovať dlhodobé povedomie o značke a lojalitu.

obrázok psa na podlahe nákupného centra a muž sediaci na KitKat lavičke

Marketingové prostredie sa neustále mení a neexistuje takmer nič, čo by nasýtené trhy nemohli ponúknuť. Projekty a firmy využívajúce kreatívny marketing teraz musia nájsť inteligentnejšie spôsoby, ako vyniknúť na preplnenom trhu a udržať si záujem zákazníkov. Práve kreativita je spôsob, ako inšpirovať a pomáhať ľuďom nájsť inovatívne riešenia a ísť mimo zabehnutých koľají. Neustálym podporovaním marketingovej kreativity môžete objaviť jedinečné nápady a nájsť unikátne riešenia, aby ste zostali o krok pred konkurenciou. 
Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia