Kremsa Digital

Spolupráca na Golden Globe Awards 2021

19.11.2021

Jedným z najnovších zahraničných projektov, na ktorom sme sa spolupodieľali v spolupráci s našou materskou agentúrou Pastilla, bola oficiálna stránka HFPA pre odovzdávanie cien Golden Globes

Zadanie 

Zadanie pre Golden Globes bolo pre nás výzvou a inšpiráciou. Naši americkí kolegovia z Pastilly pripravili nový vizuál a dizajn stránok Golden Globes a to najmä jednotlivých sekcií, pričom obzvlášť si dali záležať na sekciách ako Winners & Nominee, Profilové stránky filmov a hercov/osôb, Portfólio nominovaných, Nominácie, Víťazné nominácie a taktiež aj špeciálnej verzii domovskej stránky počas samotnej show.

Počas ceremónie mala webstránka veľmi vysokú návštevnosť vo veľmi krátkom časovom úseku, čo bolo extrémne náročné na optimalizáciu. Najvyššia bola na stránke https://www.goldenglobes.com/winners-nominees , kde si ľudia pozerali nominovaných umelcov a v reálnom čase bola zásobovaná množstvom obsahu od reportérov a fotografov. 

Golden Globe

Cieľ projektu

Kremsa Digital ako garant technického riešenia dohliadala na kvalitu kódu web stránky a zabezpečovala celý tech-support. Na pravidelnej báze sme vykonávali code reviews zmien, ktoré robil tím programátorov. Mali sme na starosti technický dozor nad FrontEnd zmenami a nad zmenami v admin sekcii stránky postavenej na DRUPALe.

Našim hlavným cieľom bolo zabezpečiť, aby počas najväčšej sledovanosti pri odovzdávaní cien zostal web stabilný bez najmenšej technickej kolízie a hlavne počas najväčšej záťaže stále funkčný pre správcov obsahu – teda aby mohli content creatori kontinuálne pridávať nový obsah. 

Hlavná výzva

Tím pozostával približne z 20 content špecialistov, ktorí v spolupráci s fotografmi počas slávnostného večera v priamom prenose fotili a tvorili pútavý obsah. Zaznamenávali v reálnom čase, čo sa práve dialo. Išlo o live prenos a komentáre. Práve v minulosti sa usporiadateľ stretol s problémom, že počas najväčšieho náporu v čase ceremónie odovzdávania Zlatých Glóbusov neboli administrátori webu schopní efektívne pridávať nové komentáre, články, či fotografie, čo bol pri priamom prenose veľký problém. Tento sa nám vďaka modernému technologickému rešeniu podarilo vyriešiť.  

Misia splnená

Sme radi, že v spolupráci s našou americkou agentúrou sme zvládli zabezpečiť po technickej stránke chod celého eventu. Tento event sledovali milióny ľudí po celom svete a my sme si na konto pripísali ďalší fantastický projekt. Ďakujeme za takú možnosť!

Naša digitálna agentúra je na trhu viac ako 15 rokov. Pracujeme nielen na slovenských, ale aj zahraničných projektoch, najmä z USA. Naše bohaté skúsenosti si môžete pozrieť aj na https://history.kremsa.sk/, kde nájdete prierez našimi prácami už od roku 2006. 
Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia