Kremsa Digital

Instagram chystá svoju verziu Facebook Pages

09.05.2016

Instagram sa nás chystá prekvapiť biznis profilmi, v ktorých pribudne tlačítko kontakt a navigovať. Tie umožnia kontaktovanie priamo z Instagramu alebo otvorenie mapy s navigáciou, ktorá Vás dovedie priamo do miesta biznisu.

 

Ak ste ešte nezabudli, tak na začiatok si pripomenieme, že Facebook vlastní Instagram. Pred časom ho Facebook implementoval do svojej inzertnej siete a v súčasnosti môžete reklamu z Facebooku pustiť jedným klikom aj na Instagram. Taktiež v poslednej dobe testuje rovnaký algoritmus feedu aký má aj jeho veľký brat.

Čo ešte by mohli mať teda spoločné? Napríklad také “pages”. V súčasnosti na Instagrame neexistuje žiadny rozdiel medzi súkromným a biznisovým účtom. Táto občas mätúca skutočnosť by mala byť raz a navždy vyriešená. Instagram sa chystá spustiť obdobu Facebook business stránok a každý z nás si ich bude môcť vytvoriť. Čiže ak ste napríklad fotograf a zároveň video maker, tak svoj obsah už nemusíte miešať v jednom účte, ale vytvoríte si rovno dve stránky – XY Photography a XY Video.

Táto novinka bola už v USA ohlásená pred pár mesiacmi a postupne sa dostáva ku nám aj v podobe uniknutých informácií a screenshotov. V poslednom úniku informácií, ktorý sa objavil v magazíne later.com, sme sa dozvedeli, že špecificky navrhnuté stránky pre biznis budú mať práve také možnosti ako “CTA button” alebo “Get directions”.

Na základe týchto screenshotov je jasné, že Instagram biznis profily budú takmer identické ako na Facebooku, až na jednu vec.  Tým je už spomínaný “button”, ktorý Vám umožní si vybrať z kliknutia na poslať mail alebo navigovať.

Instagram má túto úlohu omnoho ťažšiu a zároveň jednoduchšiu z toho pohľadu, že je dostupný iba z mobilu formou aplikácie, ktorá má sama o sebe jednoduchú štruktúru. Uvidíme, ako sa s touto výzvou mozgy vo Facebooku vysporiadajú.

 

Komentáre


Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia