Kremsa Digital

Prečo Instagram zmenil logo a čo budú robiť roboty na Facebooku?

12.05.2016

Originálne logo Instagramu bolo na dnešné dizajnové pomery neaktuálne a ťažkopádne. Každý z nás ho však vedel na prvý pohľad odlíšiť a nikto sa nezamýšľal nad tým, že je zlé. Veď však Instagram je dosť veľký, bohatý a cool na to aby vedel, ako sa to robí správne.

A naozaj vedel čo robí a vie to aj teraz. Rozhodol sa svoje logo zjednodušiť natoľko, aby ho vedelo rozpoznať aj malé dieťa a aby ho mal rád aj ten najprísnejší dizajnér. Pripojil sa tak k movementu jeho veľkých bratov ako je Google alebo Facebook, ktorý nedávno tiež redizajnovali svoje logo. Navyše ako inšpiráciu a predlohu si zobral veľmi uchopiteľnú ikonu a tou je samozrejme jeho pôvodný fotoaparát.

Odteraz sa Vám každé vyobrazenie fotoaparátu bude spájať s touto sociálnou sieťou, čo je dosť podarený zámer. Tak ako si J&T privlastnilo geografické názvy a z Vašich úst už nevychádzajú pomenovania pre pohoria a miesta Slovenska, ale značky tejto spoločnosti, tak aj pri používaní obrázku fotoaparátu budete vždy myslieť na Instagram.

 

 

Tentokrát sa Instagram vo svojom logu zameral na farebnosť, čistosť a oblosť dizajnu. Jemný redizajn dostala aj jeho aplikácia. Redizajn však nemení spôsob akým 400 miliónov ľudí využíva túto sieť. Mení iba to ako vyzerá a musíme skonštatovať, že to bol naozaj vizuálny krok vpred.

Čo zamýšľa Facebook s robotmi?

Facebook chystá do svojho messengeru implementovať takzvaných chatbotov, ktorí budú slúžiť na automatické odpovedanie ľuďom alebo sa budú správať tak natívne, že pri riešení Vášho problému napríklad s customer centrom eshopu ani nezistíte, že sa rozprávate s robotom.

Napríklad takí obchodníci, ktorí využívajú Shopify, veľmi ocenia túto pomoc. V súčasnosti už funguje niekoľko komunikačných appiek, napríklad taký Kik, ktorý má v sebe zakompnovaných chatbotov a prevádzky ako sú kaviarne alebo reštaurácie ich využívajú na to, aby sa ihneď spojili so zákazníkom potom, čo prekročí prah ich dverí.

Takže sa pripravte, chatboty na Facebook určite prichádzajú.

Komentáre


Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia