Kremsa Digital

Vytváranie obsahu jednoducho a efektívne

07.11.2016

Ak chcete, aby boli vaše stránky na sociálnych sieťach obľúbené a neustále sledované, potrebujete zaujímavý obsah a prílev noviniek.

To určite nie je jednoduché a vymyslieť vždy niečo nové čo by vašich fanúšikov oslovilo, dá skutočne zabrať. Koniec koncov poznáme to z našej vlastnej praxe. Skúsme sa teda pozrieť na niekoľko tipov a trikov, ktoré by vám mohli túto prácu aspoň z časti uľahčiť.

 

Rozdeľte si témy na sedem dní

Prvým a najjednoduchším tipom je prideliť si na každý deň určitú tému. Vaše publikum sa tak bude mať vždy na čo tešiť a získate tak pravidelných návštevníkov. Môžete napríklad zvoliť témy ako: zaujímavé pondelky, súťažné stredy, vedecké piatky či nedeľné vtipy. Podľa toho, čo malo v minulosti na vašich stránkach najväčší úspech, zvoľte témy, ktoré sa vaším fanúšikom páčia. Časom viete tieto témy upraviť a prispôsobiť podľa preferencií čitateľov.

Dôvod na oslavu je každý deň

Ponúknite svojím čitateľom každý deň jednu zaujímavosť. Každý  deň v roku sa niekde niečo oslavuje a na každý deň sa viaže isté výročie. Ak si zadáte do vyhľadávača dátum, tak máte bohatú inšpiráciu na to, čo by sa dalo použiť, no nezabudnite sa orientovať na niečo, čím by sa dalo naviazať na vaše podnikanie a propagovanie vašich produktov či služieb. Takto si získate fanúšikov, ktorí sa u vás zastavia každá deň, aby sa niečo zaujímavé dozvedeli.

Pýtajte sa zaujímavé otázky

Ľudia na sociálnych sieťach radi diskutujú. Stačí jednoducho klásť tie správne otázky a dovoliť zákazníkom, aby na ne odpovedali. Budete sa čudovať, koľko ľudí prilákate, aby vyjadrili svoj názor. Pri troche šťastia získate každý deň nového fanúšika.

Doplňovačky

Požiadajte svojich čitateľov, aby doplnili do vety slovo podľa toho, ako to vidia alebo ako to robia oni. Môžete použiť napríklad vety typu „ Dnes som mal na obed___________.“ Alebo „najčastejšie raňajkujem___________“. Takto privediete svojich čitateľov k aktivite a podnietite komunikáciu medzi vašimi čitateľmi, čo je jedna z najdôležitejších vecí na sociálnych sieťach. Toto má jednu veľkú výhodu. Viete sa o svojich čitateľoch dozvedieť veľmi cenne informácie, ktoré môžete neskôr využiť pre ďalší marketing. Pri tomto type príspevkov nezabúdajte použiť pútavú grafiku, aby ste prilákali čo najviac publika.

Predstavte vašich zamestnancov či kolegov

Vaši fanúšikovia určite uvítajú, že poznajú aj zamestnancov vašej spoločnosti. Budú vás vnímať ako známu spoločnosť, na ktorú sa budú radi obracať. Je to jednoduché. Ak má napríklad niektorý z vašich zamestnancov narodeniny, výročie svadby alebo čokoľvek podobné, dajte o tom vedieť zaujímavým a vtipným spôsobom. Nezabudnite pripojiť aj vtipnú fotografiu vášho zamestnanca. Vaši fanúšikovia vás budú vďaka tomuto vnímať ľudskejšie a dôveryhodnejšie. Navyše získate niekoľko tém na celý rok.

Niekedy stačí zdieľať cudzí obsah

Ak ste napríklad na Facebooku našli niečo zaujímavé, o čom viete, že by to mohlo zaujímať aj vašich fanúšikov, pokojne to zdieľajte. Ak to nieje doslova reklama na vašu konkurenciu, môže vám to len prospieť. Vaši fanúšikovia vás budú sledovať oveľa častejšie, ak budú vedieť, že im prinášate užitočné a zaujímavé informácie z celého sveta. Dané príspevky by mali mať aspoň niečo spoločné s vami alebo s tým , čím sa zaoberáte. Tento spôsob je jeden z najjednoduchších, ako mať na svojich stránkach, čo najviac obsahu s čo najmenšou námahou.

Sledujte a podporujte aj vašu komunitu

Ak ste miestna firma, ktorá pôsobí v rámci jedného mesta alebo okresu, pridajte na svoje stránky aj informácie o tom, čo sa vo vašom okolí deje. Možností je naozaj veľa, ako príklad by sme mohli uviesť zaujímavú konferenciu vo vašom meste alebo šachový turnaj v reštaurácií v okolí vašej firmy atď. Týmto dokážete, že máte radi svoje mesto a ľudí v ňom. Vo vašom meste sa určite deje mnoho udalostí, ktoré by ste mohli použiť. S tými významnými, čo sú možno bližšie alebo vzdialene spojené aj s vašou činnosťou, môžete pripojiť aj zľavu na vaše produkty alebo služby.

Dúfame, že vám týchto pár tipov aspoň trochu uľahčí prípravu obsahu pre vaše stránky na sociálnych sieťach.

Stiahnite si náš ebook o Facebook reklame ZADARMO!

 

Komentáre


Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia