Kremsa Digital

Landing pages: Kľúčové komponenty

25.08.2016

Ako by landing page mala vyzerať a čo by mala obsahovať?

Po prečítaní prvých dvoch častí zo série článkov o landing pages už určite viete, čo je to landing page, a prečo je dobre landing page používať. No ako by tá landing page mala vyzerať a čo by mala obsahovať?

 

 

  1. V prvom rade – headline. Headline je s najväčšou pravdepodobnosťou prvá vec, ktorú návštevník po zakotvení na vašej landing page uvidí. Skvelý headline by mal v krátkosti zosumarizovať celú ponuku jasným a stručným spôsobom. Mal by odpovedať na otázku „Čo dostane zákazník výmenou za svoje kontaktné údaje?“. Samozrejme, nie doslova.
  1. Copy, teda text ponuky. Text na landing page by mal ozrejmiť návštevníkovi pridanú hodnotu ponuky jednoduchým a pútavým spôsobom. Najlepšie je zostaviť text v odrážkach, aby sa v ňom dalo jednoducho orientovať a aby text nesplýval do nejakej sivej, jednoliatej masy. Štruktúrovaný text sa číta jednoduchšie.
  1. Kľúčové slová. Tak ako všetok online marketingový obsah, aj na landing page by mali byť použité kľúčové slová, no netreba to s nimi preháňať. Zlatá stredná cesta je vždy najlepšia. Kľúčové slová by mali byť použité tak v názve stránky, ako aj v samotnom texte. Cieľom je lepšia vyhľadateľnosť landing page v organickom vyhľadávaní v Googli.
  1. „Sociálne“ tlačítka, páčitká a zdieľatká. Tieto tlačítka umožnia návštevníkom vašu stránku jednoducho zdieľať s ostatnými na sociálnych sieťach. Na Facebooku, Twitteri, na LinkedIn či Pintereste. Takýmto spôsobom jednoducho rozšírite dosah svojej ponuky mimo vašej sféry online kontaktov.
  1. Skrytá navigácia. Landing page, na ktorej je navigačný panel skrytý, minimalizuje mieru okamžitých odchodov zo stránky a redukuje rozptyľovanie pozornosti zbytočnosťami. Naopak, zvyšuje sa pravdepodobnosť, že návštevník ostane na vašej stránke a pristúpi ku konverzii.
  1. Formulár pre zbieranie informácií od návštevníkov. Tento formulár je najdôležitejšou, kľúčovou časťou celej landing page. Je to práve to miesto, kde vám návštevníci odmenou za kvalitný obsah poskytnú svoje údaje vrátane kontaktu.
  1. Obrázky. Landing pages, ktoré obsahujú relevantný obrázok, dajú návštevníkovi hmatateľnú predstavu o tom, čo výmenou za svoje údaje dostane. Navyše, stránka sa peknými obrázkami stane viac atraktívnou.

Čím viac landing pages máte, tým lepšie pre vás. Sú veľmi dobrým marketingovým nástrojom a konverziu dokážu zvýšiť aj niekoľkonásobne.

Komentáre


Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia