Kremsa Digital

Sociálna sieť pre virtuálnu realitu? To je vTime.

30.05.2016

Na svete je nová sociálna sieť, ktorá zatiaľ nemá v histórii obdobu a v súčasnosti ani konkurenciu. Jej úlohou je zblížiť Vás s priateľmi ešte viac ako to vie ktorákoľvek iná sieť.

vTime je prvá virtuálna sociálna sieť na svete. Ak ju chcete využívať naplno, musíte mať telefón so systémom Android, keďže iOS ešte stále nepodporuje 360 stupňové videá. vTime Vás prenesie do virtuálneho prostredia, v ktorom zobrazí aj ďalších účastníkov ako hologramy. K dispozícii je 12 virtuálnych prostredí a svoju vizáž si viete customizovať prostredníctvom vlastného avataru.

Ak si chcete virtuálnu realitu so svojimi priateľmi užiť čo najviac, zaobstarajte si Google Cardboard alebo Samsung Gear VR. Do týchto zariadení stačí už len vložiť Váš telefón a priamo z obývačky sa prenesiete rovno do vesmíru, na severný pól alebo budete visieť na horolezeckej lavičke asi 500 metrov nad zemou.

 

Stručne povedané, vTime Vám umožňuje vytvárať vlastných avatarov, s ktorými môžete vkročiť priamo do jednej z dvanástich destinácií a stretnúť sa s jedným alebo maximálne tromi priateľmi. Vyzerá to podobne ako v hre Sims, akurát nekontrolujete charakter spoza počítača, ale ste priamo jeho súčasťou. S užívateľmi komunikujete real-time a vďaka rôznym VR headsetom a priestorovým audio zariadeniam si užívate naozaj reálnu “social presence”. A najlepšie zo všetkého je, že si môžete robiť VR selfie. Vitajte v svete socializácie 21. storočia.

vTime nie je len o virtuálnych prostrediach a stretnutí sa s priateľmi. Umožňuje svojim užívateľom uploadovať fotky a zdieľať ich v 360 stupňovej galérii.

“Socializovať sa neznamená iba četovať s priateľmi. Je to taktiež o zdieľaní vašich osobných spomienok s ostatnými.”

vysvetlil vTime CEO Martin Kenwright

Starship, ktorý stojí za sieťou vTime dúfa, že jeho sieť bude koncom roka plne k dispozícii aj pre ostatné zariadenia VR akými sú napríklad PlayStationVR, Oculus Rift alebo HTC Vive.

Komentáre


Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia